Донецький екзархат

Донецький екзархат

Українська Греко-Католицька Церква

Великдень разом: студенти УКУ організували акцію у Запоріжжі

7 Травня 2023

Великдень разом: студенти УКУ організували акцію у Запоріжжі

«Великдень разом» — щорічний проєкт Студентського братства УКУ, метою якого є поширення великодніх українських традицій на по всій Україні. Окрім просвітницької складової, цей проєкт несе і обʼєднавчі сенси. Цьогоріч акція «Великдень разом» відбулася у Запоріжжі та Широківській громаді міста. Проєкт об’єднав команду із 20 волонтерів-організаторів, а також понад 100 людей, які відвідали заходи студентської ініціативи.

 

«Візит студентської молоді УКУ до Запоріжжя виявився надзвичайною подією. Коли у цілому світі дзвони весело сповіщали про Христове Воскресіння, східні, південні та північні кордони України здригалися від ворожих атак та ворожої ненависті. В таких умовах важко відчувати плин часу, світлі події, духовне піднесення… І подібно до часів життя Христа, потрібно було, щоб хтось “незнаний до того часу” прийшов і сповістив радісну вістку, що смерть переможено, що Христос Воскрес, а значить життя восторжествувало!» — коментує владика Максим Рябуха, єпископ-помічник Донецького екзархату УГКЦ, який супроводжував волонтерів під час акції.

 

 

Команда студентів провела багато заходів, залучивши мешканців міста: молитви Тезе, майстер-класи для дітей, ігри та гаївки. У Страсну Пʼятницю волонтери зосередились на молитві та розмові з Богом у молитві Тезе. Відвідувачі зауважували, що не уявляли, як молитва допомагає заглиблювати у розмову та дарувати заспокоєння.

 

 

У суботу волонтери з дітьми розфарбовували писанки, плели ляльки-мотанки та прикрашали великодні солодощі. «Ми не лише познайомили дітей з нашими традиціями, а й стали друзями, і змогли відволікти від сірої і  тривожної реальності хоч на трішки», — розповідає волонтерка, студентка УКУ Софія Киба.

 

 

Місцева громада ділилась своїми міркуваннями про те, як вони сприймають диво Воскресіння у часі війни, що переживають та чи відчувають Бога поруч.

 

«Для мене “Великдень разом” – це не лише про гарну подорож та нові знайомства, а й про можливість послужити тим, хто зараз найбільше цього потребує, приділити їм свій час та хоча б на хвилинку прикрасити їхню буденність, яка через війну стала дуже важкою», — розповідає волонтерка, студентка УКУ Оля Демчик.

 

 

Воскресна неділя розпочалася зі святкового Богослужіння у храмі Матері Божої Неустанної Помочі при парафії, на якій перебували волонтери.

 

«Ми також мали можливість відвідати наших захисників і подарувати їм символічні подарунки від студентів та школярів на знак нашої вдячності», — додає Софія Киба.

 

 

Організатори проєкту дякують усім, хто долучився підтримкою: ФК «Галицька здоба» за пасочки, Bradley Foundation за підтримку, владиці Максимові Рябусі, отцеві Романові Вовку та усім мешканцям Широківської громади, які допомагали під час акції, турбувались про волонтерів та брали участь в заході.

 

«”Великдень разом” — це не лише гасло цінного проєкту. Це перш за все реальність життя, дух свята, нагода для радості, ствердження надії, динаміка перемоги і миру, кроки зростання, натхнення культури», — підсумовує владика Максим Рябуха.

 


Джерело: ucu.edu.ua