Донецький екзархат

Донецький екзархат

Українська Греко-Католицька Церква

Владика Максим Рябуха відвідав європейських партнерів Донецького екзархату

16 Липня 2023

Владика Максим Рябуха відвідав європейських партнерів Донецького екзархату

Протягом 8 днів, з 30 червня по 7 липня 2023 року, єпископ-помічник Донецького екзархату Максим Рябуха, спільно з економом о. Романом Вовком здійснили офіційний візит до партнерів у Німеччині та Австрії, які багаторічно підтримують розвиток Донецького екзархату та не покидають і в часі війни.

 

 

 

 

Зустріч із представницею благодійної організації Renovabis відбулася у німецькому місті Фрайзінг. Важливою темою розмови було забезпечення населення східних територій України питною водою. Адже підрив Каховської ГЕС спричинив дефіцит питної води і на території Донецького екзархату.

 

 

 

«Якщо ми не забезпечимо людей питною водою, що є основою життя, то всі інші наші проекти не буде для кого реалізовувати», – наголосив єпископ-помічник Максим Рябуха. Також обговорено проекти, які можна буде реалізувати в ближчому майбутньому.

 

 

 

 

 

 

 

 

Одним з основних питань, що порушувалися під час зустрічі з представниками благодійної організації Kirche in Not, була допомога екзархату у відновленні деокупованих територій та підтримка мирян, які постраждали від війни. Владика Максим та о. Роман також розповіли про нинішнє становище екзархату та виклики для душпастирів і для вірян в прифронтових містах і селах.

 

 

 

 

 

 

 

 

Про життя і служіння в часі війни, допомогу переселенцям в інтеграції у нову громаду, формації молоді, навчання катехитів та багато іншого говорили також і з вірними друзями в інших єпархіях і благодійних організаціях Німеччини та Австрії. Ці зустрічі є черговим підтвердженням міцного партнерства між Донецьким екзархатом та європейськими благодійними організаціями, які знаходяться поруч у важкий для України період та свідчать про Боже Світло навіть в темні часи.

 

 

 

 

 

 

 

Ділимося також з вами цікавими інтерв’ю та матеріалами наших партнерів:

 

 

«Як єпископ, я бачу своє служіння перш за все в тому, щоб брати участь у долі моїх ближніх та підтримувати їх. Найголовніше для мене – бути поруч і не залишати їх на самоті. За останні півроку я із задоволенням проїхав до людей майже 50 000 кілометрів. Для мене це більше, ніж формальне відвідування парафій: я слухаю людей і дуже хочу бути поруч з ними. Усі священики мають бути «свідками любові Христової», – каже єпископ-помічник Максим у інтерв’ю для Renovabis

 

 

«Наша армія просувається метр за метром, але це коштує багатьох, багатьох життів. Бог має відповіді на всі виклики. У Бога є план», – владика Максим перебуваючи в єпархії Грац-Секау.

 

 

«Щодня я відчуваю страждання і смуток людського життя. Але я також відчуваю велику присутність Бога в конкретних діях священиків і вірних, які захищають інших», – у розмові з Айхштетським єпископом Грегором Марією Ганке.

 

 

«Церква створила соціальні центри для дітей, сімей, людей похилого віку, куди приходять люди різних конфесій. Під час війни не замислюються про те, в якому образі Бог віриться; це час для спільної молитви та спільного спілкування», – запевнив єпископ перебуваючи у Kirche in Not.

 

 

 


Ангеліна Вовк, прес-служба Донецького екзархату